Wspierajmy lokalne inicjatywy!

W Ornontowicach, w wakacje, młodzi ludzie mogą zrealizować swój projekt społeczny. Chcą zorganizować bezpłatne warsztaty z tworzenia kosmetyków naturalnych oraz środków czystości, a także otwarte dla wszystkich spotkanie z dietetykiem klinicznym.

Projekt miałby polegać na cyklu warsztatów, na których uczestnicy tworzyliby własne kosmetyki (np. balsamy, kremy, mydła, kule do kąpieli) z naturalnych i ekologicznych składników. Zajęcia byłyby prowadzone przez ekspertów z naturalnienaturalni.pl.

Planowane jest też zaproszenie dietetyk klinicznej Katarzyny Zajusz z Naturhouse z Rybnika do przeprowadzenia prelekcji związanej z nauką czytania etykiet na opakowaniach. Celem jest poszerzenie wiedzy ludzi na temat składów produktów, a w szczególności tego, czego należy się wystrzegać. Wydarzenie odbyłoby się w ARTerii Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach.

Chcemy realizować ciekawe wydarzenia dla społeczności lokalnej. Zorganizowaliśmy już m.in. Kurs samoobrony dla kobiet, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem – opowiada Joanna Zajusz z grupy nieformalnej VIS. Obecnie staramy się pozyskać środki na nową inicjatywę – dodaje.

Aby projekt „Przed użyciem zapoznaj się…” mógł dojść do skutku, musi wygrać w głosowaniu zorganizowanym w sklepach Tesco. Po zrobieniu zakupów na dowolną kwotę w sklepach w Czerwionce-Leszczynach, Orzeszu, Mikołowie i Łaziskach-Górnych, przy kasie każdy klient powinien otrzymać żeton do głosowania. Głos można oddać wrzucając żeton do urny z opisem projektu – jest on w kolorze czerwonym.

Głosowanie trwa do 4 kwietnia 2017 roku.

Informacje na bieżąco na: www.facebook.com/vis.ornontowice