I Powiatowy Piknik Strażacki w Ornontowicach – 12 maja

ARTeria Centrum Kultury i Promocji oraz Ochotnicza Straż Pożarna z przyjemnością zapraszają na I Powiatowy Piknik Strażacki w Ornontowicach!

Impreza rozpocznie się 12 maja br. o godzinie 13.00 rejestracją drużyn.

Podczas jej trwania odbędą się strażackie zawody sportowe, gdzie ochotnicze jednostki rywalizować będą pomiędzy sobą o Puchar Wójta Gminy Ornontowice.

Zawody sportowe przeplatać będą się z różnego rodzaju atrakcjami oraz zabawami.

Spodziewać można się np. profesjonalnego pokazu pierwszej pomocy, pokazu psów ratowniczych czy fireshow w wykonaniu chorzowskiej grupy Toy Box. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia zabytkowej sikawki strażackiej wchodzącej niegdyś w skład ornontowickiej straży pożarnej, która została nam użyczona na potrzeby pikniku przez Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Piknik jest wydarzeniem dedykowanym całym rodzinom, dlatego też młodsza część publiczności znajdzie dużo atrakcji dla siebie. Dmuchane zabawki, pokazy wozów strażackich, czy np. zabawy z animatorami. Dodatkowo zapewnione będzie zaplecze gastronomiczne.

Podczas pikniku osoby chętne będą mogły oddać krew na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z siedzibą w Katowicach.

Ostatnim elementem pikniku będzie koncert zespołu „SHOWMAN”, który przy rytmach muzyki disco-polo rozbawi publiczność. Zakończenie pikniku planujemy na godzinę 21.00.