Informacje z Biblioteki

Horyzonty. Górny Śląsk i prace wybrane” – wystawa malarstwa

Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach zaprasza na wystawę malarstwa Nadii Kulozik – absolwentki Teorii i Historii Kultury na Uniwersytecie Śląskim. Obrazy można oglądać do 18 maja 2018 r. w czytelni biblioteki. Wstęp wolny!

Spotkanie z Markiem Szołtyskiem

Tradycje humoru śląskiego” to temat spotkania autorskiego z Markiem Szołtyskiem – śląskim pisarzem z Rybnika, dziennikarzem, historykiem, autorem wielu książek związanych z kulturą śląską. Odbędzie się ono 10 maja 2018 r. (czwartek), o godz. 16:30 w czytelni biblioteki. Wstęp wolny. Zapraszamy!

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2018 r.

8-15 maja 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach po raz kolejny włączy się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Dowolność czytania”. W tym czasie zorganizowane zostaną spotkania biblioteczne, warsztaty dla dzieci, konkurs, kiermasz książek „cegiełek”, upominki dla czytelników. Szczegóły na plakatach i na stronach internetowych.

Krzysztof Filla – wystawa fotografii i spotkanie

21 maja 2018 r., o godz. 17:00 (poniedziałek) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ornontowicach odbędzie się spotkanie z podróżnikiem i fotografem Krzysztofem Fillą. Okazja jest szczególna, gdyż w maju przypada Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności. Pan Krzysztof opowie o najstarszych lasach na naszej planecie, ich wyjątkowej roli i problemach, z jakimi się zmagają. Spotkanie będzie wstępem do otwarcia autorskiej wystawy fotograficznej, którą będzie można oglądać do 29 czerwca 2018 r. w czytelni biblioteki. Wstęp wolny.