Informacja Fundacji “Brajlówka” na temat projektu „Pora na Turbonestora” i akcji zbierania kilometrów

Fundacja „BRAJLÓWKA” działa w środowisku osób niewidomych i słabowidzących oraz ich otoczenia. Nasze działania mają różnorodny charakter – od szkoleniowych przez kulturalne do sprotowo-rekreacyjnych. W nasze działania angażujemy także środowisko lokalne (m.in. przy realizacji międzynarodowych wymian młodzieży w ramach programu Erasmus+). Prowadzimy również spotkania profilaktyczne w zakresie chorób oczu (jaskra, AMD).

Od czerwca prowadzimy akcję zbierania kilometrów przejechanych na rowerze na rzecz projektu “Pora na Turbonestora”. Projekt ten ma charakter integracyjny, a jego głównym celem jest aktywizacja sportowo-rekreacyjna osób niewidomych i niedowidzących (kolarstwo tandemowe, Nordic Walking i zajęcia usprawniające).

Aby wesprzeć nasz projekt, trzeba pobrać i zainstalować na telefonie aplikację OdLOTTOwa Jazda (wersja dla Smartphona lub IPhone’a), zarejestrować się i wybrać projekt “Pora na Turbonestora” – Fundacja “BRAJLÓKA”. Za każdym razem, kiedy się wsiada na rower, trzeba włączyć aplikację, a po zakończeniu jazdy – wyłączyć ją, a wtedy kilometry zostaną naliczone.

Akcja trwa do 30 września 2019 r.

Dziękujemy za każdy przekazany kilometr – każdy kilometr przybliża nas do zwycięstwa.

Zachęcamy do przyłączenia się do naszej inicjatywy i rozpropagowanie jej wśród Państwa rodzin i znajomych.

Fundacja „BRAJLÓWKA”

ul. Wyszyńskiego 8

43-173 Łaziska Górne

e-mai: fundacjabrajlowka@wp.pl

www.brajlowka.eu