Bezpłatna komunikacja – karta ŚKUP (październik)

Wójt Gminy Ornontowice podjął decyzję o kontynuacji wykupienia usługi bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach komunikacyjnych, na obszarze Metropolii oraz gmin dla których organizatorem komunikacji jest Metropolia, na miesiąc październik br., dla uczniów w wieku 7-16 lat będących mieszkańcami Ornontowic.

W związku z powyższym w dniach od 26-27 września br. można dostarczać karty ŚKUP,do Urzędu Gminy (pokój 113) w celu zakodowania przejazdów. Karty po zakodowaniu będzie można odbierać w Urzędzie Gminy 01.10.2019 r. od godz. 7.00.

UWAGA: wykup bezpłatnych przejazdów przysługiwać będzie tylko dzieciom uczęszczającym do szkół ponadpodstawowych w wieku do 16 lat (osoby te będą mogły podróżować bezpłatnie po terenie dwóch i więcej miast). Dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej usługa nie zostanie wykupiona ze względu na planowane uruchomienie bezpłatnej komunikacji gminnej na początku miesiąca października, która obsługiwać będzie teren gminy.

Zgodnie z taryfą przewozu osób komunikacji organizowanej przez Metropolię do bezpłatnych przejazdów uprawnione są dzieci (dotyczy obecnie dzieci z rocznika 2003):
– urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 września – posiadają uprawnienie do 30 września roku kalendarzowego, w którym ukończyły 16 rok życia,
– urodzone w okresie od 1 października do 31 grudnia – posiadają uprawnienie do dnia 16 rocznicy urodzin.