Żelazne, Diamentowe i Złote Gody w Ornontowicach

17 października 2019 r. w sali ARTerii Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach 13 par świętowało 50-lecie zawarcia swego małżeństwa, zaś 6 kolejnych 60-lecie i jedna 65-lecie.

Żelazne Gody, czyli 65 lecie, w kwietniu br. obchodzili Państwo Róża i Alojzy Kurasz, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu.

Diamentowi Jubilaci to Państwo: Amalia i Rudolf Grolik (nie uczestniczyli w spotkaniu), Cecylia i Zygfryd Kotyczka, Lidia i Bolesław Magdziorz, Maria i Alojzy Niestrój, Anna i Mieczysław Przewłoka, Adelajda i Rudolf Smerczek.

Z kolei Złote Gody obchodzili Państwo: Krystyna i Henryk Filla, Pelagia i Henryk Herb, Stefania i Franciszek Jadach, Krystyna i Jan Jaskółka, Eugenia i Edward Kurpas, Jadwiga i Henryk Magdziorz, Maria i Rudolf Malczyk, Bogumiła i Ryszard Sewerin, Zofia i Szczepan Spyra, Irena i Gerard Sznober, Urszula i Ernest Szuchaja, Krystyna i Józef Tkaczyk, Małgorzata i Alfred Wyrobek.

Wójt Gminy, Marcin Kotyczka, w imieniu Prezydenta RP uhonorował Jubilatów z 50-letnim stażem medalem z różyczką „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, po czym wszyscy razem odbierali kwiaty i życzenia, które z Wójtem Gminy złożyli Przewodniczący Rady Gminy Henryk Nieużyła, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Ryszard Milanowski oraz Zastępca Wójta Gminy Dariusz Spyra.

Oprawę artystyczną uroczystości zapewniły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Panie z Zespołu Folklorystycznego „Marzanki”.

Gratulujemy Jubileuszu!