Informacja o osobach zarażonych i przebywających w kwarantannie – 30 marca

Przypominamy, że udostępniamy tylko oficjalnie przekazywane nam dane z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Mikołowie, które z kolei otrzymuje informacje z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach. Stąd może nastąpić poślizg w przepływie informacji. Żadna inna instytucja bezpośrednio nie przekazuje i nie udostępnia nam oficjalnych danych. Liczymy na zrozumienie i zdroworozsądkowe podejście do udostępnianych informacji.

Pomimo komunikatu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego o stwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u starszego  mężczyzny z powiatu mikołowskiego, w dalszym ciągu nie figuruje on w oficjalnych danych, przekazanych nam przez PCZK w Mikołowie.

Liczba osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 30 marca, godz. 14.00: Gmina Ornontowice: 0; Powiat Mikołowski: 0 – źródło PCZK Mikołów.

Liczba osób w kwarantannie na dzień 30 marca, godz. 14.00: Gmina Ornontowice: 2; Powiat Mikołowski: 86 (łącznie z Gminą Ornontowice) – źródło PCZK Mikołów.

Aktualizacja

Liczba osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 30 marca, godz. 17.00: Gmina Ornontowice: 0; Powiat Mikołowski: 2 (mieszkaniec Mikołowa oraz mieszkaniec Orzesza) – źródło PCZK Mikołów.