Informacja o osobach zarażonych i przebywających w kwarantannie – 6 kwietnia

Liczba osób ZARAŻONYCH koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 6 kwietnia, godz. 9.00: Gmina Ornontowice: 0; Powiat Mikołowski: 3 (2 mieszkańców Mikołowa oraz 1 mieszkaniec Orzesza) – źródło PCZK Mikołów.

Liczba osób POZOSTAJĄCYCH W KWARANTANNIE na dzień 6 kwietnia, godz. 9.00: Gmina Ornontowice: 1; Powiat Mikołowski: 39 (łącznie) – źródło PCZK Mikołów.


Przypominamy, że udostępniamy tylko oficjalnie przekazywane nam dane z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Mikołowie, które z kolei otrzymuje informacje z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach. Stąd może nastąpić poślizg w przepływie informacji. Żadna inna instytucja bezpośrednio nie przekazuje i nie udostępnia Urzędowi Gminy oficjalnych danych. Liczymy na zrozumienie i zdroworozsądkowe podejście do udostępnianych informacji.

AKTUALIZACJA, GODZ. 14.00

Informacje z PSSE Tychy odnośnie koronawirusa SARC-CoV-2 na dzień 6 kwietnia, godz. 14.00:

Liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni: Gmina Ornontowice: 0; Powiat Mikołowski: 3 (2 mieszkańców Mikołowa oraz 1 mieszkaniec Orzesza);

Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia: Gmina Ornontowice: 0; Powiat Mikołowski: 2 (łącznie);

Liczba osób poddanych kwarantannie (izolacji) domowej: Gmina Ornontowice: 1; Powiat Mikołowski: 39 (łącznie);

Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym: Gmina Ornontowice: 5; Powiat Mikołowski: 87 (łącznie).


Izolacja – odosobnienie osób chorych na chorobę zakaźną COVID-19, albo osób podejrzanych o chorobę zakaźną COVID-19.

Nadzór – odosobnienie osób zdrowych, pozostających w kwarantannie ze względu na narażenie na zakażenie, m.in. osób powracających z zagranicy.