Ostatni szkolny dzwonek

26 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym uroczyście zakończono rok szkolny 2019/2020. Rok, którego drugi semestr ze względu na pandemię koronawirusa był inny niż wszystkie. Stosując się do aktualnych obostrzeń sanitarnych wręczenie świadectw odbyło się indywidualnie, w klasach.

Wyjątkiem były trzy klasy ósme, które świadectwa odebrały (każda klasa osobno) w sali gimnastycznej. W jednej z uroczystości, którą prowadziły dyrektor ZS-P – Monika Orłowska-Przybyła oraz Wicedyrektor ZS-P – Bożena Kubica udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Ornontowice: Wójt Gminy – Marcin Kotyczka, Zastępca Wójta Gminy – Dariusz Spyra oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Ryszard Milanowski.

Po wręczeniu świadectw i nagród za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe przyszła pora na pożegnanie ósmoklasistów przez ich o rok młodszych kolegów, które w tym roku odbyło się za pomocą specjalnie przygotowanego na tę okazję filmu. Nie zabrakło radości i wzruszeń. Teraz pora na upragnione wakacje.