Uczniowie wrócili do szkoły!

Ze względu na pandemię koronawirusa ostatnie, tradycyjne lekcje w szkolnych ławach odbyły się w połowie marca br. Od tamtego czasu minęły ponad trzy miesiące nauki zdalnej oraz dwa miesiące wakacji. Nic dziwnego, że dziś, 1 września stęsknieni za rówieśnikami, lecz także jak nigdy dotąd, za samą szkołą uczniowie z entuzjazmem rozpoczęli nowy rok szkolny.

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym udział wzięli uczniowie klas VIII, dyrekcja placówki, grono pedagogiczne, ks. proboszcz – Grzegorz Lech oraz przedstawiciele władz samorządowych w osobach Wójta Gminy – Marcina Kotyczki, Zastępcy Wójta Gminy – Dariusza Spyry i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy – Ryszarda Milanowskiego.

W swoich krótkich przemówieniach zarówno dyrektor ZS-P – Monika Orłowska-Przybyła jak i Wójt Gminy zwrócili uwagę na fakt, że za sprawą pandemii COVID-19 bieżący rok szkolny będzie trudny.

Wspólnie zapewnili jednak, że będą podejmować odpowiednie kroki i decyzje, aby przy wszelkich nieprzewidzianych zagrożeniach i niebezpieczeństwach stosownie przeciwdziałać wirusowi. Życzyli również uczniom wielu sukcesów w czekającej ich nauce oraz wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów.

W trakcie uroczystości Marcin Kotyczka pogratulował Pani Joannie Paruzel-Osojca, która została nauczycielem dyplomowanym. Z kolei uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, w którym wspomnieli o 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego było także okazją do…. Pożegnania. Na zasłużoną emeryturę przeszły trzy nauczycielki: Irena Adamczyk, Ilona Gerus oraz Anna Milanowska.