Wystawa twórczości Marii Kulawik

Zdjęcie Pani Marii Kulawik.

Jednym z elementów obchodów tegorocznego jubileuszu 30-lecia odrodzenia Gminy Ornontowice była wystawa twórczości, rozpoznawalnej na całym świecie, ornontowickiej artystki – Marii Kulawik. Znany nawet za oceanem Życiorys w słonecznikach można podziwiać w dniach 1-2 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice.

Wystawę, 31 maja uroczyście otworzył wernisaż, w którym, oprócz samej malarki i jej dwóch synów z rodzinami, udział wzięli zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się m.in. Wicestarosta Powiatu Mikołowskiego – Tadeusz Marszolik, Wójt Gminy Ornontowice – Marcin Kotyczka, Zastępca Wójta Gminy Ornontowice – Dariusz Spyra, Przewodniczący Rady Gminy – Henryk Nieużyła, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy oraz pozostali zaproszeni goście.

Wernisaż prowadziła dyrektor ARTerii CKiP – Aleksandra Malczyk, która w swoich wystąpieniach nawiązała do walki o szeroko pojętą wolność, ze szczególnym wskazaniem na Powstania Śląskie, gdyż całość wydarzenia była swoistym hołdem dla powstańców i uczestników Bitwy Warszawskiej. O oprawę muzyczną zadbał kwarter smyczkowy Exodus.

Po części oficjalnej zgromadzeni mogli podziwiać wykonane w pastelach prace. Dla jednych był to pierwszy kontakt z Życiorysem, dla innych kolejny. Jednak dla wszystkich zwiedzających z całą pewnością były to chwile pełne refleksji i zadumy.

Wernisaż odbył się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Więcej na ten temat w majowym wydaniu „Głosu Ornontowic”.

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w dniach 1-2 czerwca br. w godzinach 15.00 – 18.00. Wstęp wolny.