Częściowe wyłączenie oświetlenia ulicznego

Zdjęcie oświetlenia ulicznego na ul. Kolejowej.

Wójt Gminy Ornontowice z ubolewaniem informuje, że od dnia 16 listopada stopniowo zostanie wprowadzone częściowe wyłączenie oświetlenia ulicznego w Gminie Ornontowice. Oświetlenie będzie sukcesywnie wyłączne na wszystkich drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, począwszy od północnej części ulicy Zwycięstwa aż do południowej części ulicy Bujakowskiej.

Główną przyczyną tej trudnej decyzji jest konieczność poszukania oszczędności w wydatkowaniu środków finansowych z budżetu Gminy Ornontowice. Powyższe działania odgórnie narzuca samorządom Ustawa z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220002127

W okresie nocnym wyłączona zostanie co druga lampa w ciągach dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Z uwagi na względy bezpieczeństwa wyłączenie oświetlenia NIE BĘDZIE DOTYCZYĆ wszystkich skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych.

Częściowe wyłączenie oświetlenia ulicznego obejmie także: Park Gminny, Świątynię Dumania, parkingi, tereny osiedlowe oraz bożonarodzeniowe oświetlenie świąteczne, z którego pozostanie włączona tylko świąteczna choinka w centrum Gminy.