Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki

Grafika - Szlachetna paczka

Już w najbliższą sobotę, 12 listopada, poznamy historię potrzebujących Rodzin, którym będzie można pomóc w tym roku razem ze Szlachetną Paczką!

Opisy wszystkich rodzin znaleźć będzie można na https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny.

Od tego momentu, przez cztery tygodnie, każdy będzie mógł wybrać Rodzinę, której historia go poruszy i przygotować dla niej dedykowaną pomoc.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby chore, z niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku, pandemii lub wojny. Wolontariusze z całej Polski, w tym z Czerwionki-Leszczyn, Ornontowic i Orzesza ciężko pracują, aby jak najwięcej opisów trafiło do bazy wraz z jej otwarciem. poznają ich historię, nawiązują relacje i określają potrzeby, a następnie sporządzają szczegółowe opisy rodzin, które trafiają do naszej internetowej bazy.

Szlachetna Paczka startuje już w najbliższy weekend. O 8.00 na www.szlachetnapapaczka.pl zostanie oficjalnie otwarta baza potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 22 lat.