ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU!

Logo DKMS.

Jeśli chciałbyś dołączyć do dawców szpiku – w listopadzie w Powiecie Mikołowskim, w tym w Gminie Ornontowice, będzie do tego idealna okazja, gdyż dzięki zaangażowaniu wolontariuszy w dniach od 2 do 18 listopada zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

W Powiecie Mikołowskim co najmniej dwóch chłopców, u których zdiagnozowano nowotwór układu krwiotwórczego, czeka na przeszczep szpiku i właśnie dla nich dedykowana jest wspomniana akcja. Jednym z nim jest 11-letni Szymon z Ornontowic, u którego w lipcu został zdiagnozowany zespół mielodysplastyczny. Drugim chłopcem jest 5-letni Olaf z Mikołowa, który od marca walczy z ostrą białaczką szpikową.

Możesz pomóc Szymonowi i Olafowi – być może to Ty jesteś genetycznym bliźniakiem któregoś z nich. Dlatego zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS i bądź dla siebie i innych bohaterem.

Osoby zainteresowane rejestracją w bazie dawców będą mogły to zrobić w następujących lokalizacjach:

Ornontowice:

1. Gminny Ośrodek Zdrowia – 2-18 listopada, w godz. pracy Ośrodka;

2. Urząd Gminy – 2-14 listopada, w godz. pracy Urzędu;

3. Zespół Szkolno-Przedszkolny – 7 listopada w godz. od 8:00 do 15:30;

4. Park Gminny – 11 listopada, w godz. od 10:00 do 12:00.

Łaziska Górne:

1. MOSiR – hala sportowa, 2 i 8 listopada, w godz. od 15:00 do 20:00.

Mikołów:

1. Mokre – Śląski Ogród Botaniczny, 5 listopada, w godz. od 8:00 do 11:00.

2. Bujaków – butik Gwiazdeczka, 10 i 17 listopada, w godz. od 9:00 do 17:00.

Orzesze:

1. Miejski Ośrodek Kultury, 7-10 listopada, w godz. pracy Ośrodka.

Zarejestrować może się każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, mieszkająca na stałe w Polsce. Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z podstawowymi danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Zarejestrować się można także bez wychodzenia z domu – poprzez zamówienie bezpłatnego pakietu rejestracyjnego za pośrednictwem strony Fundacji DKMS.

W razie dodatkowych pytań – zadzwoń: Joanna Sodzawiczny, tel. 728 950 177.