Ornontowice z dofinansowaniem w wysokości 200 000 zł – Marszałkowski Program Poprawy Jakości Powietrza „Inicjatywa Antysmogowa” w 2023 roku

Herb Województwa Śląskiego.

W dniu 23 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie czeków w ramach otrzymanego wsparcia na zadanie „Kontrola przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej w Gminie Ornontowice”. Był to uroczysty finał pilotażowej edycji Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza. W puli było w sumie 5,7 mln zł w ramach dwóch konkursów – „Gmina pełną piersią” i „Inicjatywa Antysmogowa”.

Właśnie w tym drugim konkursie „Inicjatywa Antysmogowa” Gmina Ornontowice otrzymała wsparcie w kwocie 200 000 zł. Symboliczny czek odebrali Wójt Gminy – Marcin Kotyczka oraz Skarbnik Gminy – Aleksandra Sewerin. Pozyskanie dofinansowanie na zadanie „Kontrola przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej w Gminie Ornontowice” zostanie przeznaczone na zakup samochodu elektrycznego wraz z niezbędnymi narzędziami do przeprowadzania kontroli palenisk oraz analizowania stanu jakości powietrza takimi jak: przenośny analizator pyłu zawieszonego w powietrzu, wilgotnościomierz do drewna opałowego, narzędzia do poboru próbek z paleniska oraz odzież ochronna.

Całkowity szacunkowy koszt realizacji zadania: 200 137,98 zł.

Otrzymana pomoc na realizację zadania: 200 000,00 zł.