Integracyjny Dzień Dziecka z KRUSem

Dzień Dziecka z KRUS.

1 czerwca w Olsztynie k. Częstochowy odbył się Integracyjny Dzień Dziecka. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział ok. 200 dzieci z województwa śląskiego, Gminy Olsztyn jak i dzieci z Ukrainy, które przebywają obecnie w Ośrodku Święta Puszcza. Patronat nad imprezą sprawował Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek, a głównym organizatorem przedsięwzięcia był Caritas Archidiecezji Częstochowskiej z ks. Markiem Batorem na czele oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie.Podczas imprezydyrektor OR KRUS w Częstochowie – pan Piotr Dobosz wraz z zastępcą panem Krzysztofem Sosnowskim i kierownikiem wydziału prewencji wręczali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody wszystkim laureatom i wyróżnionym w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci oraz IV Ogólnopolskim Konkursie na Rymowankę dla Dzieci o Bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

W organizację całego przedsięwzięcia włączyło się wiele instytucji i organizacji, a także włodarze miast i gmin, z których pochodzili laureaci, m.in.: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy – pan Jacek Ślęczka oraz Wójt Gminy Żarnowiec – pan Grzegorz Scelina. Wszyscy obecni na imprezie chętnie wspomogli organizatorów w obdarowywaniu laureatów konkursów, a byli to m.in.: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, Bank BNP Paribas, Regionalny Fundusz Gospodarczy, Ośrodek Szkolenia i Pozyskiwania Środków Unijnych – Agrofun, Stadion Śląski w Chorzowie, JSW Ochrona z Jastrzębia Zdroju. We wspólną zabawę włączyły się również służby tj.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Państwowa Straż Pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego i Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Złoty Potok. W imieniu pani europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, upominki wręczała pani poseł Lidia Burzyńska.
Z najlepszymi życzeniami dla najmłodszych zwrócili się pan Ryszard Majer – senator, pan Mariusz Trepka – poseł, pan Robert Magdziarz – wicewojewoda śląski, a w imieniu sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana Szymona Giżyńskiego, list odczytała pani Teresa Pala z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Spośród 932 prac nadesłanych z terenu województwa śląskiego w konkursie plastycznym, zostały wyróżnione 22 prace. Wśród laureatów nagrodzonych w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) III miejsce przyznanoZuzannie Śpiewak ze SP w Rychwałdzie, II miejsce zajęła Barbara Pawłowicz ze SP w Nędzy. Zwyciężył w tej grupie wiekowej Filip Zawada – uczeń klasy 3 SP w Nędzy.

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4 – 8), III miejsce przyznano Igorowi Żakowi ze SP we Mstowie, II miejsce zajęła Julia Kidawa ze SP w Winownie. Zwyciężyła w tej kategorii Emilia Musielińska, uczennica 6 klasy SP w Zawadzie.

Natomiast w konkursie na rymowankę wzięło udział 55 dzieci rolników, spośród których wybrano i nagrodzono łącznie 18 prac. Wśród laureatów znaleźli się m.in.:

Kamila Ciszewska z miejscowości Szyce (gmina Pilica) – I miejsce, Bartosz Chajduga
z miejscowości Chliny (gmina Żarnowiec) – II miejsce, Alicja Gmyrek z miejscowości Poniszowice (gmina Rudziniec) – III miejsce.

Wszystkie dzieci zostały hojnie obdarowane przez sponsorów nagrodami za wysiłek włożony
w wykonanie prac i wspaniałą kreatywność.

Głównymi nagrodami w konkursie plastycznym w obu kategoriach wiekowych były elektryczne hulajnogi ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Pracownicy KRUS przygotowali specjalną wystawę z wyróżnionymi pracami dzieci,
co pozwoliło swobodnie podziwiać niezwykłe zdolności naszych pociech.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele atrakcji i zabaw, a wśród nich m.in.: zamki dmuchane, pokaz wozu strażackiego i policyjnego, koncert służb mundurowych, malowanie twarzy, wspólne grillowanie i zabawy.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, spędzony aktywnie na świeżym powietrzu, na szczęście pogoda dopisała, a najmłodsi korzystali do woli z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za aktywny udział w konkursach organizowanych przez KRUS i zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.