Zebrali miedziaki – wsparli dzieciaki!

Słoik z miedziakami.

Od lutego br. Gmina Ornontowice z inicjatywy Wójta – Marcina Kotyczki dołączyła do akcji „Zbieramy miedziaki – wspieramy dzieciaki”, którą w naszym powiecie zapoczątkowało i koordynowało Orzeskie Centrum Wolontaryjne z Mariuszem Kaczmarczykiem na czele.

Trwająca do końca czerwca akcja polegała na zbiórce głównie miedzianych monet, które można było dostarczać do wyznaczonych punktów. Zebrane w ten sposób pieniądze posłużyły na wsparcie ciężko chorych dzieci z terenu Powiatu Mikołowskiego.

W dniu 19 lipca br. podczas spotkania w Urzędzie Gminy Ornontowice Mariusz Kaczmarczyk wręczył na ręce
Marcina Kotyczki podziękowanie za zaangażowanie i czynny udział w zbieraniu miedziaków, a podczas krótkiej rozmowy Wójt zapewnił, że Gmina Ornontowice z przyjemnością przystąpi do kolejnych akcji organizowanych przez Orzeskie Centrum Wolontaryjne.

Przypomnijmy, że w Ornontowicach miedziaki zbierano w: Urzędzie Gminy, Gminnej Bibliotece Publicznej, Zespole Szkolno-Przedszkolnym oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych.

Ile miedziaków zebraliśmy w Ornontowicach? Odpowiedź znajdzie się w lipcowym wydaniu „Głosu Ornontowic”, które ukaże się do 3 sierpnia br.

Na zdjęciach Marcin Kotyczka oraz Mariusz Kaczmarczyk.