Tear Naumiony zaprasza

Grafika - Naumiony Teatr amatorski

Teatr Naumiony w październiku wyrusza w trasę teatralną ze spektaklem “Last Minute” w ramach projektu Teatr Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. To już trzeci ze spektakli, który został doceniony przez komisję z instytutu teatralnego i znalazł się w gronie wybranych spektakli (wcześniejsze spektakle, które Teatr pokazywał w ramach wcześniejszych edycji projektu Teatr Polska, to  “Szac” i “Kopidoł”). 

Tym razem Naumiony zagra w miejscowościach znajdujących się w województwie śląskim i małopolskim. 

Spektakl “Last Minute” jest grany w gwarze śląskiej. W spektaklu to rdzenni mieszkańcy Górnego Śląska snują opowieść o wyzwaniach transformacji i jej wpływie na kształt lokalnych obyczajów. Głównym bohaterem przedstawienia jest młody górnik podejmujący pracę na pobliskiej kopalni. Pod wpływem rosnącego prestiżu społecznego oraz korzyści materialnych, postanawia czerpać z życia garściami i planuje wymarzone wakacje w stylu „last minute”. 

Reżyserem spektaklu jest Iwona Woźniak – znana reżyserka i pedagożka teatralna, a także aktualnie dyrektor Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Z teatrem Naumionym jest związana od 2009 roku. To właśnie dzięki jej pracy Teatr Naumiony odniósł sukces, czego dowodem są liczne nagrody m.in. nagroda Ministra Kultury oraz nominacja do „Złotych Masek” Województwa Śląskiego w kategorii wydarzenie teatralne 2014.

Teatr Naumiony sam nazywa się teatrem amatorskim, bo tworzą go ludzie z pasji do teatru. To wielopokoleniowy zespół, którego członkowie mówią jednogłośnie, że to ich “druga rodzina”. A podróże z rodziną jak wiemy są bardzo ciekawe. Zatem już 21 października Naumiony zagra pierwszy ze spektakli w ramach projektu Teatr Polska, a miejsca i daty wszystkich naszych grań zamieszczamy poniżej. 

Strona: https://szafagra.org/wspieramy/teatr-naumiony/

Więcej o spektaklu “Last minute”: https://szafagra.org/last-minute-spektakl/

Plakat - repertuar Teatru Naumiony

Odpowiedzialny za informację: Fundacja Szafa Gra, szafagra.org