Aktualności

Grafika PIT-37.

● Jeśli faktycznie mieszkasz w Ornontowicach, nawet mimo braku zameldowania, a PIT rozliczysz poza naszą Gminą, to Twój podatek nie wróci do naszej Gminy oraz nie wróci do Ciebie!

●Żeby rozliczyć PIT w naszej Gminie, należy złożyć deklarację podatkową za dany rok w Urzędzie Skarbowym w Mikołowie i wpisać miejsce zamieszkania: ORNONTOWICE.

● Nie trzeba zmieniać miejsca zameldowania  – wystarczy mieszkać w Ornontowicach i chcieć, aby podatki zostały w miejscu codziennego życia.

● Podatek zostanie wykorzystany na wydatki oświatowe, kulturalne, infrastrukturalne, transportowe, komunikacyjne, wodno-kanalizacyjne, drogi i chodniki oraz inne niezbędne inwestycje gminne.

● Więcej pieniędzy w gminnym budżecie to zwiększona ilość zrealizowanych inwestycji i więcej środków przeznaczonych przez Gminę dla nas – MIESZKAŃCÓW ORNONTOWIC!

Czytaj więcej “Mieszkasz w Ornontowicach – rozlicz tu PIT i dołóż swój wkład do rozwoju naszej Gminy!”
Dziecko na plaży

W województwie śląskim jest ponad 48 tys. nieaktywnych bonów turystycznych. 31 marca tego roku upływa termin na pobranie i opłatę bonem. Natomiast wycieczka, pobyt w hotelu, zielona szkoła, czy kolonia letnia dla dziecka – wszystko to może się odbyć później. Ważne, by dokonać transakcji bonem do końca marca.

Zdjęcie z I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego TEAM Ornontowice o Puchar Wójta Gminy Ornontowice.

W dniu 18 marca w hali MOSiR w Łaziskach Górnych odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TEAM Ornontowice o Puchar Wójta Gminy Ornontowice. W rytmicznej rywalizacji zmierzyli się tancerze z całej Polski. Turniej został przeprowadzony w czterech blokach, a jego doniosłym zakończeniem była uroczysta gala wieczorna! Zgromadzeni widzowie oraz zaproszeni goście byli zachwyceni poziomem organizacyjnym oraz sportowym sobotniego Turnieju. Nie brakowało wielu pozytywnych emocji, niezapomnianych wrażeń oraz sportowej rywalizacji w myśl zasad „fair play”.
Głównym organizatorem Turnieju była szkoła Tańca UKS TEAM Ornontowice.
Szerzej na ten temat w marcowym wydaniu „Głosu Ornontowic”, które ukaże się 6 kwietnia.

Link do fotorealcji w wykonaniu Fotografii WJAMM: https://www.facebook.com/FotografiaWJAMM

Czytaj więcej I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TEAM Ornontowice o Puchar Wójta Gminy Ornontowice za nami
Legitymacja emeryta rencisty

PIT z ZUS – kiedy nie musisz rozliczać się sam?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał kilka milionów formularzy PIT do osób, które w ubiegłym roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS-u, np. emeryturę, rentę lub zasiłek. W województwie śląskim deklarację otrzymało około 1,352 mln świadczeniobiorców ZUS. Część z nich musi samodzielnie rozliczyć się z urzędem skarbowym.

Do góry