Ferie z ARTerią

W pierwszym tygodniu ferii tj. 29.01.2018 r. do 02.02.2018 r. odbywać się będą warsztaty fotograficzne prowadzone przez profesjonalnego fotografa oraz pokazy filmowe dla młodszych dzieci.

Warsztaty fotograficzne kierowane są głównie do młodzieży.

Program prezentuje się następująco:

  • podstawy robienia zdjęć, automatyka, tryb manualny i ćwiczenia z fotografowania,
  • zasady kompozycji kadru, nauka kadrowania, zabawa fotografią czarno-białą, poznanie różnych dziedzin fotografii (studyjna, reportaż, koncertowa, moda, makro),

  • fotograficzne stylizacje, martwa natura w studio fotograficznym,
  • zdjęcia portretowe, nauka robienia portretu,
  • eksperymenty fotograficzne (np. „malowanie” światłem).

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w ostatnim dniu warsztatów planowany jest również plener fotograficzny podsumowujący cały cykl. Zaczynamy codziennie o godz. 10:00.

Dla młodszych dzieci równolegle o godzinie 10:00 odbywać się będą „Filmowe Poranki”.

Zobaczenie dobrego filmu na dużym ekranie to nie lada atrakcja tym bardziej, że oglądane będą filmy wybrane przez same dzieci.

Drugi tydzień ferii rozpoczniemy o godzinie 13:00 od pokazu chemicznego pt. „Gazowy Zawrót Głowy”, gdzie będzie można zobaczyć armaty dymne, wybuchowe baloniki czy wziąć udział
w zabawach z helem.

06.02.2018 r. – wtorek – o godzinie 16:00 zaplanowany został warsztat z dogoterapii dla dzieci
i rodziców, po którym zapraszamy na seans filmu pt. „Był sobie pies” – film rozpocznie się
o godzinie 17:00.

W środę czyli 07.02.2018 r. planujemy wycieczkę wyjazdową do Zabrza, gdzie zwiedzimy Podziemia Kopalni Królowa Luiza oraz m.in. przejedziemy się kolejką górniczą Karlik. Przewidziane są także warsztaty, na których dzieci stworzą swój świat z mini cegieł.

Następnie w planach jest wizyta w Szybie Maciej, gdzie zwiedzanie powiązane będzie z krótką lekcją edukacyjną pt. „Woda i fizyka w kuchni”. Zbiórka o godzinie 09:30, powrót około godziny 16:00.

08.02.2018 r. oraz 09.02.2018 r. odbędzie się „Turniej Fify na Dużym Ekranie”, na który zapraszamy wszystkich chętnych o godzinie 10:00 na salę ARTerii.

Ostatnim elementem zajęć feryjnych będzie spotkanie organizacyjne dla dzieci i ich rodziców, podczas którego ARTeria Centrum Kultury i Promocji przedstawi program warsztatów dla młodych ludzi w celu utworzenia stałej grupy Wolontariuszy działających przy Instytucji. Spotkanie odbędzie się o godzinie 12:00 w sali ARTerii.