Informacja z ZUS

Informacja z ZUS:

Oddział ZUS w Opolu organizuje Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalnego. W konsultacjach uczestniczyć będzie też instytucja ubezpieczeniowa naszego zachodniego sąsiada Deutsche Rentenversicherung. Wielu mieszkańców województwa śląskiego pracuje, bądź pracowało w Niemczech, dlatego też mają niepowtarzalną okazję dowiedzieć się na temat praw emerytalnych, jakie im przysługują w związku z zagranicznym stażem pracy. Wiele zakładów pracy delegowało też pracowników do pracy za zachodnią granicą. Spore grono mieszkańców województwa może być żywo zainteresowanych, jak czas zatrudnienia (ubezpieczenia) za granicą wpłynie na ich przyszłość w postaci prawa do emerytury lub renty. Chociaż Dni Poradnictwa odbędą się pod koniec września, to aby zapewnić komfort w otrzymaniu wyjaśnień i informacji, już teraz zachęcamy zainteresowanych do ustalenia daty i godziny indywidualnej rozmowy z polskimi i niemieckimi ekspertami.

Poniżej komunikat prasowy z Oddziału ZUS w Opolu:

Pracowałeś lub pracujesz w Niemczech? Dowiedz się co ci przysługuje

Pracowałeś w Niemczech i zbliżasz się do wieku emerytalnego? Byłeś oddelegowany z Polski do pracy za granicą? Zastanawiasz się czy otrzymasz niemiecką emeryturę? Już teraz zadzwoń i umów się na bezpłatne spotkanie z polskimi i niemieckim ekspertami od emerytur i rent.

Od 25 do 27 września ruszają Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego, organizowane przez opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy ze swoim niemieckim odpowiednikiem – Deutsche Rentenversicherung. Każdy kto już w latach 80-tych, 90-tych lub później pracował za zachodnią granicą, będzie mógł zapytać o swoje prawo do emerytury czy renty. Wyjaśnień będą udzielać m.in. przedstawiciele niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej, którzy przyjadą do Opola.

Na indywidualną rozmowę już teraz można się umówić pod numerami telefonów: 77 451 17 37; 77 451 17 28 oraz pisząc na e-mail: dniporadnictwa.opole@zus.pl

Konsultanci będą udzielać porad między 25 a 27 września w opolskim oddziale ZUS przy ul. Wrocławskiej 24, w godzinach od 9.00 do 17.00. Poradnictwo polsko-niemieckie cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego opolski ZUS już teraz zachęca do ustalenia daty i godziny osobistej konsultacji z polskim lub niemieckim ekspertem.

Polscy i niemieccy specjaliści wyjaśnią jakie świadczenia należą się z tytułu pracy w Polsce i w Niemczech, kto będzie wypłacał polską emeryturę w Niemczech i niemieckie świadczenie w Polsce oraz w jakiej instytucji złożyć wniosek o emeryturę lub rentę.

Poradnictwo będzie się odbywać w języku polskim i niemieckim, a do dyspozycji będą tłumacze. Organizatorzy proszą, żeby zabrać ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty) i dokumenty ubezpieczeniowe.

Plakat_ Międzynarodowe Dni Poradnictwa – Opole

Pracowałeś lub pracujesz w Niemczech_Dowiedz się co ci przysługuje_komunikat ZUS