Informacje z Biblioteki

Godziny pracy biblioteki

W związku z zakończeniem sezonu wakacyjnego, od września br. wracają stałe godziny pracy biblioteki. Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30-17:30.

Narodowe Czytanie

7 września 2018 r. o godz. 11:00, w Świątyni Dumania – tematycznym Parku Archanioła w Ornontowicach, odbędzie się siódma odsłona Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, której fragmenty będą czytać członkowie Towarzystwa Miłośników Ornontowic. Zachęcamy do przyniesienia własnego egzemplarza książki, celem uzyskania pamiątkowego stempla. W razie niepogody impreza w sali ARTerii. Wstęp wolny!

Nabór na szkolenie komputerowe dla osób w wieku 50+

Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach ogłasza nabór na bezpłatne szkolenie komputerowe pt. „Z biblioteką w komputerowy świat”. Kierowane jest do osób w wieku 50+, nieposiadających umiejętności pracy z komputerem. Szkolenie zostanie uruchomione w październiku br., pod warunkiem utworzenia grupy min. 4-osobowej. Zapisy trwają do końca września br. w bibliotece lub pod nr tel. 32 336 13 90.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ornontowickiej bibliotece

Od września br. Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach, we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie, będzie realizowała projekt pn. „Mała książka – wielki człowiek”. Będzie on kierowany do trzylatków (dzieci urodzonych w 2015 r.) i ich rodziców. Udział w nim będą mogły wziąć zarówno te dzieci, które są zapisane do biblioteki i korzystają z jej zbiorów jak i te, które swoją przygodę z biblioteką dopiero zaczynają. O szczegółach poinformujemy wkrótce na www.bibliotekaornontowice.pl, facebooku i plakatach.