Projekt “Mała książka – wielki człowiek” w naszej bibliotece!

Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki „Mała książka – Wielki Człowiek”, skierowanego do dzieci w wieku 3 lat (urodzonych w 2015 roku) i ich rodziców. Udział w nim mogą wziąć zarówno te dzieci, które są zapisane do biblioteki i korzystają z jej zbiorów, jak i te, które swoją przygodę z biblioteką dopiero zaczynają.

Od drugiej połowy września 2018 r. każdy trzylatek, który odwiedzi bibliotekę, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą,  a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla …” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym znajdzie się także broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.
Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Przy okazji dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Więcej informacji wkrótce.

O projekcie TUTAJ