Drugie spotkanie ws. planowanych linii kolejowych

5 marca br. odbyło się drugie spotkanie informacyjno-protestacyjne ws. budowy planowanych tras linii kolejowych, w ramach rządowego projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

Po przedstawieniu najnowszego stanowiska CPK z dnia 4 marca br. Stanowisko CPK w odpowiedzi na materiał z „Faktów” TVN Wójt Gminy Marcin Kotyczka przypomniał, że zarówno jego stanowisko, jak i opinia Rady Gminy Ornontowice są w tej sprawie negatywne! Z opinią ornontowickich władz można zapoznać się TUTAJ.

Wsparcie przy odrzuceniu wszystkich planowanych przez powiat mikołowski tras linii kolejowych zapewnił także radny Starostwa Powiatowego w Mikołowie Damian Spyra. Swoje zdanie wyrazili również zaproszeni przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA w osobach Pawła Krause i Roberta Klucznioka. Mając na uwadze nasze wszystkie kopalnie, w tym również KWK „Budryk” poprzez argumenty z merytorycznego punktu widzenia szkód górniczych będziemy się starali zachęcić CPK żeby z projektowaniem tras jak najbardziej odsunął się od obszaru szkód górniczych –podsumowali.

Dyskusję pomiędzy zaangażowanymi w sprawę mieszkańcami, a władzami Gminy podsumował Przewodniczący Rady Gminy Henryk Nieyżyła, który zaapelował o zachowanie spokoju: Jako władze samorządowe na dzień dzisiejszy zrobiliśmy w tej sprawie wszystko, co w naszej mocy. Zachowajmy spokój oraz czujność i poczekajmy na dalszy rozwój wydarzeń.