Informacja z ZUS: Wstrzymanie wyjazdów do ośrodków rehabilitacyjnych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS

Szanowni Państwo,
w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19 oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje czasowo wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych.
Jeżeli nasi klienci posiadają Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą ZUS, które ma rozpocząć się po 14 marca 2020 roku – apelujemy, by nie jechali do sanatorium tylko pozostali w domu.
Skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje Klienci uzyskają pod numerem telefonu, który mają w zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację (albo telefonicznie w Centrum Obsługi Telefonicznej 22 560 16 00. Konsultanci COT są dostępni pon. – pt. w godz. 7.00 – 18.00).

Beata Kopczyńska
regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim