Okrągły Stół ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Województwa Śląskiego

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski wystąpił z inicjatywą zorganizowania Okrągłego Stołu ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Województwa Śląskiego. W sali Sejmu Śląskiego odbędzie się dyskusja na którą zaproszenia otrzymają m.in. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Marcin Horała, minister Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz samorządowcy z gmin, które są położone na trasie przebiegu CPK, przedstawiciele samorządu gospodarczego i przedstawiciele mieszkańców.


Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to inwestycja ważna dla dalszego dynamicznego rozwoju kraju oraz naszego województwa. Przyniesie korzyści mieszkańcom i przedsiębiorcom. Służyć będzie również turystom. Warto jednak, aby przygotowując się do tego logistycznego wyzwania podjąć dialog z samorządowcami na szczeblu regionalnym, lokalnym oraz z samorządem gospodarczym i przedstawicielami mieszkańców. W szerokiej dyskusji, wymieniając się poglądami można wypracować rozwiązania akceptowalne przez wszystkie strony. Swój udział potwierdził już

Grzegorz Puda – Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. Będziemy zabiegać o obecność pełnomocnika rządu ds. budowy CPK i przedstawicieli spółki realizującej tę inwestycję – zapowiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Szczegółowe informacje dotyczące terminu, godziny oraz formuły spotkania zostaną zaprezentowane w najbliższym czasie. Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych oraz media.

Źródło: www.facebook.com/slaskie