Konkurs rysunkowy „Moja wymarzona sobota z rodziną”

Zastanówcie się… Jak wygląda Wasza wymarzona sobota? Co sobie wyobrażacie w tej chwili? Czy to, że możecie się wyspać? Czy to, że nie musicie iść do szkoły, odrabiać lekcji, uczyć się a może wyprowadzać psa? Co chcielibyście wtedy robić? Spędzić czas aktywnie czy raczej wypoczywać?

W obecnych czasach łatwo jest nam zaplanować sobotę w różnoraki sposób, jako wolny dzień od szkoły i pracy, a to pewnego rodzaju luksus, który dla nas jest oczywistością. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że ponad 40 lat temu wcale tak nie było.

Zmieniło się to dzięki m.in porozumieniom Jastrzębskim – porozumienia podpisane zostały 3 września 1980 w Jastrzębiu-Zdroju przy Kopalni Węgla Kamiennego “Manifest Lipcowy” (obecnie: “Zofiówka”). Do 21 postulatów wysuniętych przez załogi zakładów strajkujących na Wybrzeżu Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w KWK “Manifest Lipcowy” dołączył własne dotyczące spraw płacowych, socjalno-bytowych oraz zarządzania
i organizacji pracy. Główną zasługą porozumień jastrzębskich było wywalczenie wolnych sobót dla ogółu polskich pracowników.

By uczcić pamięć o tym wydarzeniu, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez ARTerię Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach. Rysunek powinien przedstawiać, jak według Was wygląda wasza wymarzona sobota z rodziną. Praca konkursowa musi być formatu A3, wykonana techniką rysunkową (z wykorzystaniem kredek, ołówków, pasteli czy kredek akwarelowych). Termin składania prac to 20 listopad br. Konkurs podzielony jest na następujące kategorie:

– I – III klasy

– IV – VI klasy

– VII – VIII klasy

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne na naszej stronie: www.centrumarteria.pl

Grafika promocyjna - konkurs rysunkowy.