Od 8 lutego zmiany w międzygminnej komunikacji publicznej

Grafika przedstawiająca autobus.

Z przyjemnością informujemy mieszkańców, że od 8 lutego br. nastąpią długo oczekiwane, lecz pozytywne zmiany w komunikacji publicznej na terenie Gminy Ornontowice.

8 lutego zostanie uruchomiona na terenie gminy nowa linia autobusowa nr 647 w relacji: Ornontowice – Zabrze gdzie po długich rozmowach i ustaleniach trwających cały 2020 r. doczekaliśmy się wreszcie bezpośredniego dojazdu z Ornontowic do Zabrza.

  • Trasa autobusu: Ornontowice Centrum – Chudów – Paniówki – Kończyce – Guido – Zabrze Goethego.
  • Autobus będzie kursować 10 razy wyłącznie w dni robocze.
  • Pojemność taboru: autobus 12 metrowy, ok. 91 miejsc dostępnych (zgodnie z aktualnymi ograniczeniami związanymi z COVID-19 dostępnych miejsc siedzących jest 30% tj. ok. 25-30).

Równolegle do uruchomienia nowej linii nr 647 zostanie zmieniona trasa przejazdu linii nr 636, a autobus kursować będzie bezpośrednio z Ornontowic do Gierałtowic, pominąwszy sołectwa Gminy Gierałtowice

  • Nowa trasa autobusu: Orzesze – Ornontowice – Gierałtowice – Knurów.
  • Autobus będzie kursować 13 razy w dni robocze oraz 8 razy w dni wolne.
  • Pojemność taboru: minibus ok. 40 miejsc dostępnych (zgodnie z aktualnymi ograniczeniami związanymi z COVID-19 dostępnych miejsc siedzących jest 30% tj. ok. 12-13).

W ramach przygotowań do ww. zmian dotyczących linii 636 i 647, obsługiwanych przez Metropolię, przeanalizowano rozkłady jazdy linii nr 47, 111, 120 i po konsultacjach z zainteresowanymi samorządami (w tym z Gminą Ornontowice), wprowadzono korekty godzin przyjazdów/odjazdów tych linii, aby zwiększyć ich kompatybilność m.in. z linią nr 636 i usprawnić połączenia przesiadkowe, zwłaszcza w kierunku Gliwic oraz poprawić regularność kursowania na poszczególnych ciągach komunikacyjnych.

ROZKŁADY JAZDY: