Rozliczenia za zużytą wodę i odprowadzone ścieki – dodatkowa informacja dotycząca korzystania z elektronicznego biura obsługi klienta (e-bok)

Grafika przedstawiająca wodomierz.

Zachęcamy do zarejestrowania się do systemu e-bok, korzystania z dodatkowych usług i usprawnień na stronie https://zgkiwornontowice.e-zbyt.pl Usługa dostępna dla wszystkich odbiorców usług zgodnie z danymi zawartymi w umowie na dostawę wody jak i na odprowadzanie ścieków.

Aby móc korzystać z nowej platformy e-bok należy najpierw się zarejestrować. Rejestrujemy się tylko raz. Po zarejestrowaniu pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej musi zweryfikować dane i albo zatwierdzić danego użytkownika albo odrzucić. Jeżeli dane są nie zgodne z umową użytkownik zostanie odrzucony. Jeżeli dane są zgodne z umową użytkownik zostaje zatwierdzony i może od razu logować się w systemie e-bok. Podawanie odczytów liczników jest jednak możliwe dopiero następnego dnia, kiedy system e-bok zostanie zsynchronizowany z programem rozliczeniowym.

W celu rejestracji trzeba podać sześciocyfrowy kod odbiorcy. Osoby posiadające kod dwu, trzy lub czterocyfrowy powinny wpisać na początku zera tak, żeby w sumie uzyskać sześć cyfr. Jeżeli podany przy rejestrowaniu kod odbiorcy będzie krótszy niż sześciocyfrowy, wniosek zostanie odrzucony.

Osoby, które podają odczyty przez platformę e-bok i chcą otrzymywać fakturę również na e-maila proszone są o wyrażenie zgody na e-fakturę. Jeżeli zgoda nie zostanie wyrażona, faktura będzie widoczna wyłącznie po zalogowaniu się na e-bok.