Dzień Dziecka z KRUSem

Zdjęcia z obchodów Dnia Dziecka z KRUSem.

1 czerwca w Olsztynie odbył się Dzień Dziecka, gdzie łącznie zebrało się ok. 300 dzieci z województwa śląskiego, gminy Olsztyn jak i dzieci z Ukrainy, które przebywają obecnie w Ośrodku Święta Puszcza. Patronat nad imprezą sprawował wojewoda śląski, a głównym organizatorem przedsięwzięcia była Caritas Archidiecezji Częstochowskiej z ks. Markiem Batorem na czele.Podczas imprezydyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie Piotr Dobosz wręczył dyplomy pamiątkowe oraz nagrody wszystkim laureatom i wyróżnionym w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci oraz III Ogólnopolskim Konkursie na Rymowankę o Bezpieczeństwie dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

W organizację całego przedsięwzięcia włączyło się wiele instytucji i organizacji takich jak: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, Kuratorium Oświaty w Częstochowie, Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Państwowa Straż Pożarna, OHP i Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Złoty Potok. O najmłodszych nie zapomniała także pani europoseł Jadwiga Wiśniewska i pani Lidia Burzyńska.

Spośród 879 prac nadesłanych z terenu województwa śląskiego w konkursie plastycznym, zostało wyróżnionych 20 prac. Wśród laureatów nagrodzonych w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) III miejsce przyznanoEmilii Krawczyk uczennicy klasy 3 SP w Przegędzy, II miejsce zajął Bartłomiej Rozpondek uczeń 2 klasy SP w Turowie. Zwyciężyła w tej grupie wiekowej Zuzanna Ulman– uczennica klasy 2 SP w Nędzy.

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4 – 8), III miejsce przyznano Jakubowi Moroniowi, uczniowi klasy 5 SP w Turowie, II miejsce zajęła Marcelina Matuszek, uczennica 4 klasy SP
w Krzyżanowicach. Zwyciężyła w tej kategorii Emilia Musielińska, uczennica 5 klasy SP
w Zawadzie.

Natomiast w konkursie na rymowankę wzięło udział 31 prac, spośród których wybrano
i nagrodzono łącznie 13 prac. Wśród laureatów znaleźli się m.in.:

Łukasz Żur z miejscowości Chybie (powiat cieszyński) – I miejsce, Zuzanna Raszka
z miejscowości Brenna (powiat cieszyński) – II miejsce, Bartosz Śpiewak z miejscowości Lgota Mała (powiat częstochowski) – III miejsce.

Wszystkie dzieci zostały hojnie obdarzone przez sponsorów nagrodami za wysiłek włożony
w wykonanie prac i wspaniałą kreatywność.

Głównymi nagrodami w konkursie plastycznym w obu kategoriach wiekowych były rowery ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, pozostałe cenne nagrody zasponsorowane przez KRUS to m.in.: aparaty instax mini, smartwatche, głośniki bluetooth
i wiele innych gadżetów.

Pracownicy KRUS przygotowali specjalną wystawę z wyróżnionymi pracami dzieci,
co pozwoliło swobodnie podziwiać niezwykłe zdolności naszych pociech.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele atrakcji i zabaw, a wśród nich m.in.: zamki dmuchane i trampoliny, pokaz wozu strażackiego, koncert służb mundurowych, malowanie twarzy, wspólne grillowanie. Dzieci poznały również tajniki dbania o środowisko, dzięki wielu ciekawostkom zaprezentowanym przez pracowników Nadleśnictwa Złoty Potok.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, spędzony aktywnie na świeżym powietrzu, na szczęście pogoda dopisała, a najmłodsi korzystali do woli z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za aktywny udział w konkursach organizowanych przez KRUS i zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnych.