Górnik Zabrze – przedsezonowe spotkanie z gminami partnerskimi

Zdjęcie z przedsezonowego spotkania Górnika Zabrze z gminami partnerskimi.

W dniu 24 lipca w Klubie Biznesu Areny Zabrze odbyło się spotkanie wójtów, burmistrzów oraz prezydentów z 18. gmin i miast zrzeszonych w programie partnerskim Górnika Zabrze – Klub Kibiców Śląskich Miast.

Celem było wylosowanie 9 meczów trójkolorowych w PKO BP Ekstraklasie, które będą miały swoich partnerów społecznych. Ornontowice reprezentowali: Wójt Gminy – Marcin Kotyczka oraz Zastępca Wójta – Dariusz Spyra. W wyniku losowania meczem partnerskim Gminy Ornontowice będzie spotkanie Górnika Zabrze z Lechem Poznań, które wstępnie zaplanowane jest na 9-10 marca 2024 roku w Zabrzu. Drugą gminą partnerską tego meczu będzie Czerwionka-Leszczyny.

Przypomnijmy, że Klub Kibiców Śląskich Miast to program skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, których mieszkańcami są kibice Górnika Zabrze. Inicjatywa zakłada określone i konkretne działania, obejmujące współpracę pomiędzy Klubem, a gminami. Idea to przede wszystkim działania marketingowe skierowane do mieszkańców gmin, które mają na celu wzbudzić zainteresowanie Klubem i wydarzeniami organizowanymi przez Górnik. Gmina Ornontowice dołączyła do programu w 2019 r. z inicjatywy Wójta Gminy – Marcina Kotyczki.