Nagrody dla gmin za największą frekwencję w nadchodzących wyborach

Plakat: Bitwa o remizy 2023

Wtorkowa (10.10.2023r.) konferencja prasowa w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach była poświęcona przygotowanym przez rząd działaniom profrekwencyjnym.

Wojewoda Jarosław Wieczorek poinformował, że gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zagłosuje największy odsetek wyborców w skali danego powiatu otrzymają milion złotych na przebudowę i modernizację remiz strażackich i kolejny milion na budżet obywatelski.

Gminy z wysoką frekwencją mogą też liczyć na 250 tys. zł na wsparcie dla kół gospodyń wiejskich, orkiestr dętych czy zespołów ludowych i kolejne 250 tys. zł dla klubów sportowych.

“Łącznie taka gmina o najwyższej frekwencji w powiecie może uzyskać 2,5 mln zł, natomiast wszystkie gminy do 20 tys. mieszkańców, które przekroczą 60-procentową frekwencję otrzymają 250 tys. na koła gospodyń wiejskich, zespoły ludowe oraz np. na orkiestry dęte i 250 tys. zł na zespoły sportowe. Czyli każda gmina, która przekroczy 60 proc. ma pewne 500 tys. zł wsparcia, a ta z gmin, która jeszcze w danym powiecie tę frekwencję będzie miała najwyższą może uzyskać 2,5 mln zł” – podsumował wojewoda.

Wojewoda zachęcał do udziału w wyborach, mówiąc, że to ważny akt patriotyzmu. Wyraził nadzieję, że 15 października w woj. śląskim będzie “historyczna” frekwencja.

Źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/nagrody-dla-gmin-za-najwieksza-frekwencje-mozna-dostac-nawet-2-5-mln-zl,495262.html

CZYTAJ WIĘCEJ

Szczegóły dot. programu „Bitwa o remizy”