Sztab WOŚP w Ornontowicach

Grafika dedykowana 32. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice otrzymał zgodę na utworzenie Sztabu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Sztab #644), który odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 r.

W tym roku hasłem zbiórki publicznej jest: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

W niedzielę 28 stycznia 2024 r. w Ornontowicach po raz 19 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W dniu Finału wolontariusze sztabu #644 będą kwestować na rzecz WOŚP w okolicy kościoła pół godziny przed każdą Mszą Św. i pół godziny po każdej Mszy Św. oraz w szkole (hol, segment B) od 15:30 do 17:30.

W finałową niedzielę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym od 15:30 do 17:30 będzie otwarty w holu (segment B) słodki bufet z ciastem, kawą, herbatą. Przed wejściem do szkoły będzie możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego, zapoznania się z jego wyposażeniem, posłuchania ciekawych informacji o wozach strażackich oraz zadania pytań obecnym przedstawicielom Straży Pożarnej.

Na portalu Allegro trwają aukcje wystawione przez sztab #644 – aukcje są dostępne pod linkiem:

https://allegro.pl/uzytkownik/ZSPOrnontowice

Dodatkowo na internetowej stronie szkoły oraz na szkolnym Fb są wyszczególnione wszystkie aktualne aukcje. Licytacje te kończą się w niedzielę 28 stycznia 2024 r.

Wszystkie środki zebrane przez Sztab zasilą konto 32. Finału WOŚP.

Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach także corocznie angażuje się w tę szlachetną inicjatywę, organizując akcję pod hasłem „Książki cegiełki na rzecz WOŚP”. Książki cegiełki to przeczytane, ale w dobrym stanie powieści dla młodzieży i dorosłych, bajki i opowiadania dla dzieci, a także książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy. Serdecznie zachęcamy do ich nabycia, gdyż cały dochód z tej inicjatywy zostanie przekazany na rzecz Sztabu WOŚP.

Zachęcamy wspólnego grania i z góry dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Plakat - Sztab WOŚP w Ornontowicach zaprasza