Konkurs: Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2024

Logotyp - Najlepsza Przestrzeń Publiczna.

Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

Celem Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.

W tegorocznej edycji konkursu szczególnego znaczenia nabiera promocja rozwiązań, które realizują strategiczną wizję rozwoju województwa śląskiego – “ZIELONE ŚLĄSKIE”, tym samym wzmacniają odporność na zmiany klimatu, są energooszczędne, neutralne emisyjnie, zgodne z cyklami natury i przyjazne dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców.

Szczegółowe informacje o konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2024, w tym Warunki Konkursu 2024 dostępne są na stronie konkursu npp.slaskie.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Do 30 czerwca 2024 r. można zgłaszać realizacje z terenu całego województwa.

Laureatów i finalistów konkursu zarekomenduje Zarządowi Województwa jury konkursu składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. W dniach od 1 do 31 sierpnia 2024 r. na stronie konkursu npp.slaskie.pl wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w corocznym plebiscycie, w którym przyznana zostanie Nagroda Publiczności. Ogłoszenie wyników nastąpi na jesiennej jubileuszowej gali, podczas której laureaci konkursu zostaną uhonorowani Nagrodami i Wyróżnieniami Marszałka Województwa Śląskiego. Wszystkie nominowane, nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.