III Festiwal Aktywności Senioralnej i II Powiatowe Targi Senioralne – zaproszenie do współpracy

Plakat promocyjny: III Festiwal Aktywności Senioralnej i II Powiatowe Targi Senioralne

24 maja 2024r. w godzinach 10.00-14.00 w Orzeszu (Plac Targowy przy ul. Św. Wawrzyńca 13) odbędzie się III Festiwal Aktywności Senioralnej i II Powiatowe Targi Senioralne.

Wydarzenia te mają na celu prezentację aktywności senioralnej realizowanej w gminach, przed szerszą publicznością naszego regionu.

Festiwal daje możliwość promowania zaangażowanych seniorów, a tym samym zainspirowania tych niezaangażowanych i wycofanych do podjęcia aktywności.

Zespoły, organizacje, kluby, Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz grupy artystyczne będą miały do dyspozycji stanowiska do wyeksponowania swojej twórczości (rękodzieło, malarstwo, rzeźba itp.), scenę (teatr, taniec, występy wokalne, prezentacja poezji itd.). Rady Seniorów oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz osób w wieku emerytalnym będą mogły informować o swojej działalności w punktach konsultacyjnych i zachęcać osoby odwiedzające do aktywności i wolontariatu.

Powiatowy Festiwal Twórczości Senioralnej jest również doskonałą okazją do zaprezentowania przez Gminy naszego powiatu oferty skierowanej do swoich starszych mieszkańców, nawiązania wzajemnej współpracy, integrowania się grup senioralnych.

W związku z powyższym zachęcamy do współpracy organizacje senioralne, kluby seniora oraz organizacje skupiające osoby w wieku emerytalnym.

W ramach Festiwalu odbędą się również II Powiatowe Targi Senioralne, podczas których lokalne firmy będą mogły przedstawić ofertę skierowaną do srebrnego pokolenia.

Informacja: Forum Seniorów Powiatu Mikołowskiego