Absolwenci XXI wieku – poznajmy inspirujących laureatów!

Informacja dot. plebiscytu Absolwent XXI wieku

Każdy z nas chce osiągnąć sukces zawodowy. Często jednak nie wierzymy w swoje siły, uważamy, że drogi rozwoju są dla nas zamknięte. W takiej sytuacji warto inspirować się osobami, którym udało się osiągnąć cel. Ich historie motywują, dodają energii, pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych. Gdzie je znaleźć? Na stronie plebiscytu Absolwent XXI wieku!

Skąd się biorą ludzie sukcesu?

Jesienią ruszył konkurs – akcja organizowana przez portal Aplikuj.pl. Celem akcji była promocja śląskiego szkolnictwa wyższego i absolwentów. Jednocześnie była to forma docenienia osiągnięć tych osób, które po ukończeniu studiów pokierowały swoją karierą tak, by odnieść sukces zawodowy i działać z pasją. Do udziału w plebiscycie zgłosiło się ponad 100 kandydatów. Z tego grona została wyłoniona szóstka laureatów, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki. Laureatów wyłoniono w sześciu kategoriach: nauka, kultura, sport, biznes, działalność społeczna oraz samorząd i polityka. Do 30 listopada internauci zapoznawali się z sylwetkami kandydatów, które wciąż dostępne są na stronie konkursu oraz oddawali głosy na swoich faworytów. Sprawdźmy więc kto wygrał.

Sześć inspirujących postaci

Wśród laureatów Plebiscytu Absolwent XXI wieku znajdziemy czterech panów oraz dwie panie. Pierwszą z nich jest Agata Goik – architekt po Politechnice Śląskiej w Gliwicach. To laureatka w kategorii biznes, która prowadzi prężnie rozwijającą się firmę GOIK Architects. To również laureatka wielu konkursów branżowych. Drugą z pań jest Małgorzata Jachacz-Łopata, która zdobyła wyróżnienie w kategorii nauka. Nic dziwnego – to poważana ginekolog i autorka bloga Górska Mama, która dzieli się swoją bogatą wiedzą na temat zdrowia, świadomego odżywiania i prowadzi autorskie zajęcia Pilayoga.
Kategoria kultura to zwycięstwo Daniela Kaczmarczyka, który ukończył Akademię WSB. Ten znany jako DKA raper pokazał nam, że sukcesy na polu biznesowym mogą iść w parze z działalnością artystyczną. Kolejny laureat to zwycięzca w kategorii sport. To Sebastian Kot – cieszący się ogromną popularnością kulturysta. W kategorii działalność społeczna laur zwycięstwa przypadł w udziale Dariuszowi Gajnemu – twórcy spektaklu „Dziady” wystawianego na Cmentarzu Żydowskim w Bielsku-Białej. Jeśli zaś chodzi o politykę i samorządność wybór internautów padł na absolwenta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Krzysztofa Pieczyńskiego. To radny Rady Miasta Katowice oraz Wiceprzewodniczący Komisji Kultury, Promocji i Sportu.

Historie wszystkich kandydatów wciąż są dostępne na stronie plebiscytu – w każdej chwili można się zapoznać z listą najciekawszych osobowości spośród absolwentów śląskich szkół wyższych.

Organizatorzy plebiscytu Absolwent XXI wieku
tel. 790 235 565
MediaBielsko.pl
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28