Awaria oświetlenia ulicznego przy ul. Żabik

Zakład Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej informuje, że awaria oświetlenia ulicznego przy ul. Żabik została zgłoszona 15 stycznia 2020 r. do firmy Tauron Dystrybucja Serwis SA, która obsługuje Gminę Ornontowice w zakresie konserwacji oświetlenia.

Ze względu na fakt, że przy ul. Żabik zostały zabudowane nowe lampy typu LED, powstał spór kompetencyjno – techniczny, co było przyczyną powstania awarii oświetleniowej i kto powinien naprawić lub sfinansować naprawę przedmiotowego oświetlenia.

Mimo licznych sprawdzeń i przepychanek kompetencyjnych dopiero w dniu dzisiejszym potwierdzono, że przyczyną nieświecenia części lamp jest kolejne uszkodzenie kabla zasilającego.

W związku z powyższym w dniu jutrzejszym tj. 29 stycznia 2020 r. zostanie przeprowadzona kolejna próba naprawy przy użyciu specjalistycznego sprzętu (wozu pomiarowego – w celu określenia miejsca uszkodzenia kabla).

Firma Tauron Dystrybucja Serwis SA deklaruje, że naprawa oświetlenia na ul. Żabik powinna zostać zakończona w ciągu dwóch najbliższych dni.