Szlachetna Paczka

Przekazujemy informację Stowarzyszenia WIOSNA:

“Poszukujemy wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, bez których mądra pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To właśnie oni w prawie tysiącu lokalizacji w całej Polsce: 

  • odwiedzają rodziny w trudnej sytuacji materialnej i życiowej (w ramach Szlachetnej Paczki) lub 
  • spotykają się z dziećmi, które mają problem ze swoją samooceną (jako wolontariusze Akademii Przyszłości). 

Do Szlachetnej Paczki, od 21 lat, włączane są osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn niezależnych. Dzięki naszym wolontariuszom docieramy do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej – a nie do tej, która krzyczy, domaga się i żąda pomocy. Mądra pomoc Szlachetnej Paczki dociera do potrzebujących, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni. Wspieramy również osoby, które nie poradzą sobie same – ubogich, seniorów, niepełnosprawnych. Paczka jest dla nich wsparciem w zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi. 

Akademia Przyszłości od 19 lat zmienia życie dzieci, które straciły wiarę w siebie. Wykorzystujący System Motywatorów Zmiany – unikalną metodologię pracy wolontariusza z dzieckiem- przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesu w życiu”. 

Więcej:

Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków