Dodatkowe obostrzenia w powiatach z największym przyrostem zakażeń

Grafika z napisem "WAŻNE".

Od najbliższej soboty, 8 sierpnia w powiatach z największym wzrostem zakażeń COVID-19 wrócą niektóre obostrzenia. – Chcemy wprowadzić dodatkowe rygory w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń, w województwach śląskim, wielkopolskim, małopolskim, łódzkim, podkarpackim i świętokrzyskim – poinformował dziś minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Większe obostrzenie będą obowiązywać w powiatach oznaczonych kolorem “czerwonym“: ostrzeszowskim, nowosądeckim, w Nowym Sączu, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim.

Łagodniejsze rygory będą w powiatach oznaczonych na żółto: wieruszowskim, w Jastrzębiu-Zdroju, jarosławskim, w Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i w Przemyślu.

W wybranych powiatach zostaną wprowadzone obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. Pełna lista obostrzeń dla stref czerwonych i żółtych dostępna poniżej.

Jednym z powiatów, które znalazły się w grupie „czerwonej”, jest powiat rybnicki.

Lista powiatów z dodatkowymi obostrzeniami.
Lista powiatów z dodatkowymi obostrzeniami.