ZUS informuje: Informacje o kwarantannie i izolacji dostępne na PUE ZUS

zdjęcie kaszlącej kobiety

Pracodawca ma udostępnione informacje na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) o pracownikach, którzy odbywają kwarantannę lub są objęci izolacją. Dane te są potrzebne do wypłaty zasiłku chorobowego.


ZUS informuje, że od 16 listopada 2020 r., przywrócona zostaje standardowa obsługa klientów w Oddziale ZUS w Rybniku. Do dyspozycji nadal pozostaje skrzynka, do której można samodzielnie składać dokumenty, wnioski i pisma – bez kontaktu z pracownikiem ZUS. ZUS zachęca także do załatwiania spraw w ZUS bez wychodzenia z domu i skorzystania z e-wizyt. Wystarczy wejść na stronę interenetową www.zus.pl/e-wizyta

ZUS jest dostępny przez internet za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz w kontakcie telefonicznym. Do dyspozycji jest ogólnopolska infolinia pod numerem telefonu 22 560 16 00 dostępna w dni robocze (pn.–pt.) w godzinach 7:00–18:00. Pod numerem tel. 22 11 22 111 do dyspozycji jest również specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym.