Konkurs dla MSP i startupów „InSilesia” – Investment SFR Award

Grafika promocyjna: Konkurs dla MSP i startupów „InSilesia" – Investment SFR Award.

W dniach 6-8 października 2021 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się I edycja Europejskiego Forum Przyszłości, którego Gospodarzem jest Województwo Śląskie. Misją Forum jest stworzenie ram dla cyklicznego dialogu przedstawicieli środowisk politycznych, biznesowych oraz naukowych w sprawach fundamentalnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego, w kontekście przemian zachodzących w Europie oraz na świecie. Rejestracja na Forum będzie dostępna od września br.

Program merytoryczny Forum uzupełniają liczne wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich jest międzynarodowy konkurs startupowy.

Konkurs jest skierowany do startupów oraz przedsiębiorstw z sektora MŚP wdrażających innowacyjne rozwiązania (produkty, usługi i procesy). Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczych ludzi tworzących innowacyjne przedsiębiorstwa oraz rozwój innowacyjnej gospodarki.

Udział w konkursie stwarza młodym przedsiębiorcom szanse dla wdrożenia własnych koncepcji poprzez aktywny networking/matchmaking z Inwestorami obecnymi podczas wydarzenia.

Na uczestników konkursu czekają cztery etapy zmagań, warsztaty mentoringowe on-line z Partnerem merytorycznym konkursu oraz nagrody o łącznej wartości 150 000 zł.

Do współpracy przy organizacji konkursu został zaproszony jeden z wiodących, światowych akceleratorów przedsiębiorczości Plug and Play – zrzeszający młode technologiczne firmy, światowe korporacje oraz inwestorów. Sieć Plug and Play składa się z ponad 30 000 startupów, ponad 500 wiodących światowych korporacji oraz setek firm venture capital, uniwersytetów i agencji rządowych z wielu branż. Wspólnie z partnerami tworzy unikalny ekosystem przeznaczony do opracowywania i wdrażania technologii jutra.

Zgłoszenia do konkursu można dokonać za pośrednictwem dedykowanej wydarzeniu strony internetowej www.efp-silesia.pl. Na stronie zamieszczono podstawowe informacje o konkursie, w tym regulamin konkursu oraz link przekierowujący do platformy zgłoszeniowej. Po rejestracji w systemie każdy uczestnik konkursu znajdzie komplet dokumentów niezbędnych w procesie aplikacyjnym (formularz zgłoszeniowy, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz wzór prezentacji inwestorskiej). Z uwagi na międzynarodowy charakter konkursu zgłoszenia przyjmowane są w języku angielskim.

Organizatorzy konkursu zapraszają nie tylko twórców startupów, ale również entuzjastów innowacyjnych technologii, przedsiębiorców oraz inwestorów.