Protest przeciwko planom CPK – 25 lutego w Łaziskach Górnych

Logo Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Przekazujemy informację organizatorów o planowanym proteście przeciwko planom CPK – 25 lutego w Łaziskach Górnych:

Już w piątek, 25 lutego – mieszkańcy, którzy nie zgadzają się na zaproponowane przez spółkę CPK warianty trasy nr 170 Katowice – Ostrawa – będą mogli wyrazić swój sprzeciw!

Zbiórka o godz. 17.00 na tarasie przed MDK!

INFORMACJA ORGANIZATORÓW!


„Wybraliśmy centrum naszego miasta, gdzie symbolicznie, zjednoczeni powiemy „NIE DLA CPK”. Niech nas będzie jak najwięcej! Chcemy, aby przekaz medialny z protestu poszedł w świat. Celem akcji nie jest absolutnie utrudnianie ruchu mieszkańcom Łazisk. Kolejne protesty wspólnie z mieszkańcami sąsiednich gmin planowane są już w innych miejscach, np. Śląski Urząd Wojewódzki itp. Pierwszy, symboliczny, najprostszy w organizacji odbędzie się w centrum, dlatego jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i zrozumienie.JAKA JEST LOGISTYKA PROTESTU?

Zbieramy się na placu przed MDK O 17.00, gdzie głośno wykrzyczymy nasze „NIE DLA CPK”, następnie przez około 30 minut przejdziemy kilka razy przez pasy dookoła ronda w kolejności: Św.Jana Pawła II, Dworcowa, Orzeska, Barlickiego.

Po pierwsze – WALIZKI, duże torby podróżne lub nawet plecaki – które będą symbolizowały to, co nas czeka w przypadku budowy kolei CPK – wyburzenia domów, wysiedlenia i konieczność wyprowadzki z naszej Małej Ojczyzny! Brawo za pomysł dla Gminy Wyry!

Gwizdki, trąbki, wuwuzele – wszystko, co pomoże narobić trochę hałasu.

Banery, własnoręcznie zrobione transparenty, plakaty, afisze – żeby od razu było wiadomo, dlaczego protestujemy. Zachowujmy się kulturalnie, a nasze banery, transparenty itp. niech dotyczą tylko naszej sprawy. Nikogo nie obrażamy.

100 transparentów ufundowanych przez Radnych będzie do odbioru na schodach MDK przed 17.00.

Zabierzcie kamizelki odblaskowe, maseczki – dla maksymalnego bezpieczeństwa.

WAŻNE INFORMACJE!


Samochody zostawiamy na parkingu za MDK Łaziska, UM Łaziska.

Spacerować będziemy po przejściach dla pieszych, przepuszczając samochody po każdym przemarszu – więc nie ma obaw, że zakorkujemy drogę na cały czas protestu.

Nad bezpieczeństwem uczestników protestu, ale również kierowców będzie czuwała policja.

W czasie protestu proszę o stosowanie się do poleceń organizatorów, osób pilnujących porządku, Policji, strażaków OSP, którzy będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem.