Zbiórka żywności, leków przeciwbólowych oraz artykułów chemicznych dla osób z Ukrainy

Flaga Ukrainy z napisem "Pomoc dla Ukrainy", Herb Gminy Ornontowice

Drodzy Mieszkańcy Ornontowic!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ochotnicza Straż Pożarna  w Ornontowicach organizują zbiórkę żywności oraz artykułów chemicznych dla osób z Ukrainy,  przebywających na terenie Gminy Ornontowice.

Produkty zebrane podczas ostatniej zbiórki w większości trafiły do Powiatowego Magazynu Humanitarnego w Mikołowie (aby później trafić na Ukrainę ), dlatego tym razem prosimy o pomoc, która zostanie przeznaczona wyłącznie dla osób z Ukrainy  przebywających na terenie Gminy Ornontowice. Na chwilę obecną nasi mieszkańcy goszczą już ponad 130 obywateli Ukrainy.

Pamiętajmy, że usamodzielnienie się i znalezienie pracy w obcym kraju  wymaga czasu, a nasi goście to głównie kobiety z dziećmi lub osoby starsze, tym bardziej prosimy o wyrozumiałość i okazanie niezbędnej pomocy.

Zbiórka odbędzie się 13 kwietnia (środa) w godzinach 15.00-17.00 w budynku OSP w Ornontowicach, przy ulicy Bankowej 1.

Zbieramy:

  • Artykuły spożywcze: kasza, mąka, makaron, cukier, olej, mleko, konserwy, pasztety, dżemy, płatki śniadaniowe, soki, słodycze, kawa, herbata; 
  • Leki przeciwbólowe;
  • Artykuły chemiczne: proszki do prania, szampony, żele pod prysznic, dezodoranty, płyny do mycia naczyń, papier toaletowy.

Jeśli ktoś zakupił nową bieliznę na wcześniejszą zbiórkę odzieży, która została  odwołana (z dnia 30 marca), można ją również dostarczyć na miejsce zbiórki. Innej odzieży nie zbieramy.