Stacja Forma – Strong Park Orna

Zdjęcie Stacji Forma - Strong Park Orna.

Dzięki wsparciu finansowemu z Fundacji JSW w dniu 4 października zakończono realizację zadania pn.: „Stacja Forma – Strong Park Orna”. Przedsięwzięcie polegało na dostawie i montażu urządzeń „street workout” wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznej w okolicy kompleksu sportowego „Orlik 2012” przy ul. Akacjowej. Z kolei w dniu 23 października odbyło się uroczyste otwarcie nowego zestawu urządzeń.

W ramach zadania zamontowano zestaw urządzeń do treningu kalisteniki, umożliwiających wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie klatki piersiowej, pleców, brzucha, ramion i obręczy barkowej. Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników w obrębie urządzeń wykonano nawierzchnię bezpieczną z gumowych mat przerostowych.

Całkowity koszt zadania to kwota 44 200 zł, w tym dofinansowanie z Fundacji JSW w kwocie 39 780 zł (90%) oraz wkład własny z budżetu Gminy w wysokości 4 420 zł (10%).

Przypominamy, że w 2020 roku został wykonany pierwszy (na terenie Gminy) zestaw urządzeń tzw. FIT-PARK, który zlokalizowany jest przy ul. Żabik.

Galeria zdjęć z otwarcia Stacji Forma – 23 października 2023 roku.