
W dniu 2 kwietnia w sali ARTerii CKiP kilkanaście par świętowało długoletnie jubileusze małżeńskie, obchodzone w 2024 roku.
Wieloletnie pary małżeńskie ugościli: Wójt Gminy – Marcin Kotyczka, Zastępca Wójta Gminy – Dariusz Spyra, Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Ryszard Milanowski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Mirosława Pietrzyba.
Uroczystość zaszczycił swą obecnością II Wicewojewoda Śląski – Michał Kopański.
Pary, które w ubiegłym roku obchodziły Złote Gody, czyli jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego odebrały z rąk II Wicewojewody Śląskiego oraz Wójta Gminy Ornontowice medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta RP.
Byli to Państwo:
- Irena i Andrzej Faruga,
- Krystyna i Tadeusz Fitał (Pan Tadeusz nie uczestniczył w uroczystości),
- Urszula i Józef Ignasiak,
- Maria i Andrzej Kops,
- Barbara i Krzysztof Kotyczka,
- Barbara i Józef Nowak,
- Regina i Stanisław Szindler,
- Małgorzata i Stefan Szwerthalter,
- Urszula i Jan Wojak,
- Krystyna i Janusz Żak.
W uroczystości wzięły udział także pary, które w 2024 roku świętowały Diamentowe Gody – jubileusz 60-lecia małżeństwa:
Państwo:
- Krystyna i Stefan Drażyk,
- Cecylia i Jan Kupczyk,
- Kornelia i Bernard Spyra,
- Ruta i Maksymilian Wilczek.
Jedna z par obchodziła w 2024 roku Żelazne Gody, czyli 65-lecie małżeństwa – Państwo Anna i Mieczysław Przewłoka, którzy nie byli obecni na uroczystości.
Po części oficjalnej i pamiątkowych zdjęciach, dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na poczęstunek, który umiliła im część artystyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice oraz Zespołu Folklorystycznego Marzanki przy akompaniamencie Jarosława Świerkota.
Wszystkim dostojnym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat w zdrowiu, spokoju i miłości.








Jubilaci obchodzący 50-lecie małżeństwa:





















Jubilaci obchodzący 60-lecie małżeństwa:









Część artystyczna:








Galeria zdjęć z uroczystości, która odbyła się 2 kwietnia 2025 r. – Jubileusze małżeńskie 2024.