Aktualności

Plakat promocyjny KWK Budryk.

Kopalnia Węgla Kamiennego Budryk jest najgłębszą kopalnią węglową w Polsce. W 2015 roku Szyb VI został zgłębiony do 1320 metrów. Jednocześnie KWK Budryk jest najmłodszą i jedną z najnowocześniejszych kopalń w kraju.

Jej budowa trwała przez całe lata osiemdziesiąte. Pierwszą tonę węgla wydobyto 14 marca 1994 roku, dlatego też rok 2024 jest szczególny dla naszej Kopalni.

Jubileusz 30-lecia wydobycia to idealna okazja do świętowania, refleksji nad przeszłością ale i perspektywami rozwoju.

Czytaj więcej “30-lecie wydobycia KWK „Budryk””
Okładka "Głosu Ornontowic" nr 2/2024 (262).

Od dziś, to jest od 1 marca dostępny jest lutowy numer miesięcznika samorządowego „Głos Ornontowic.” Oprócz stałych rubryk w postaci bieżącej działalności ARTerii Centrum Kultury i Promocji, Gminnej Biblioteki Publicznej i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice można w nim przeczytać między innymi o zarządzonych na 7 kwietnia 2024 r. wyborach samorządowych, pełnym podsumowaniu 32. Finału WOŚP w Ornontowicach, początku obchodów 30-lecia wydobycia KWK Budryk oraz o historii Chóru Mieszanego Jutrzenka.
Zamieszczamy również kolejny numer Zeszytu Historycznego.

Przypominamy, że gazeta jest bezpłatna, a jej nakład to 1000 egzemplarzy.
Lutowy „Głos Ornontowic” nr 2/2024 (262) dostępny jest w następujących punktach:

Czytaj więcej “Lutowy „Głos Ornontowic” już dostępny”
Logo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 marca 2024 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych. 

Czytaj więcej “KRUS informuje”
Zdjęcie z podpisania umowy - Ornontowice, 23 lutego 2024 roku.

Miło nam poinformować, że dzięki skutecznym staraniom władz samorządowych, Gmina Ornontowice pozyskała dofinansowanie na budowę kolejnych odcinków sieci kanalizacji sanitarnej w ramach zadania „Budowa infrastruktury kanalizacyjnej w Ornontowicach-Północ”.

Budowa będzie obejmowała następujące odcinki dróg: ok. 320-metrowy fragment ul. Zwycięstwa (od ul. Cichej w kierunku północnym), część ul. Ogrodowej, ul. Pośrednia, ul. Kolejowa (od ul. Pośredniej w kierunku wschodnim do przejazdu kolejowego oraz w kierunku południowym do przejazdu kolejowego). W sumie zadanie obejmuje budowę systemu kanalizacji o długości ok. 2 300 m. Planowane zakończenie prac ustalono na koniec czerwca 2025 roku.

Czytaj więcej “MAMY! Kolejne dofinansowanie na budowę infrastruktury kanalizacyjnej”
Zdjęcie żołnierza i flagi Polski.

Od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju odbywa się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem Steadfast Defender-24 i Dragon-24. Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.
Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – prosimy zachować spokój, manewry wojskowe są to ćwiczenia.
Za utrudnienia przepraszamy.
Szczegółowe informacje TUTAJ.

Źródło: www.wojsko-polskie.pl

Do góry