Internet.gov.pl – rozstrzygnięcie pierwszego konkursu

Informujemy, że Centrum Projektów Polska Cyfrowa – jednostka podległa Ministerstwu Cyfryzacji – rozstrzygnęła pierwszy konkurs ze środków Krajowego Planu Odbudowy na dofinansowanie budowy sieci dostępu do bardzo szybkiego internetu na obszarze naszej gminy.

Podpisanie umowy o dofinansowanie planowane jest najpóźniej na przełomie października i listopada br., a projekty muszą się zakończyć najpóźniej do połowy 2026 roku.

Lista adresów, które zostały objęte projektami w naszej gminie jest dostępna w serwisie internet.gov.pl.

Zachęcamy również do korzystania ze strony internetowej https://internet.gov.pl, na której na bieżąco aktualizowane są informacje o usługach dostępu do internetu możliwych do świadczenia oraz planowanych do świadczenia – w tym dzięki realizacji projektów ze środków KPO – pod dowolnym adresem w Polsce.