Szlachetna Paczka objęta Patronatem Honorowym Wójta Gminy Ornontowice

Wójt Gminy Ornontowice, Marcin Kotyczka, serdecznie zaprasza do włączenia się w projekt “Szlachetna Paczka”.

Projekt “Szlachetna Paczka”, organizowany w rejonie: Ornontowice, Czerwionka-Leszczyny, Orzesze, w odpowiedzi na wniosek skierowany przez Stowarzyszenie WIOSNA został objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Ornontowice.

Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Opiera się na współpracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi, a Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Projekt ma na celu mądrą pomoc rodzinom potrzebującym, dotkniętym biedą. Zakłada również integrację lokalnego społeczeństwa, budowanie solidarności społecznej, a także zaangażowanie młodych ludzi w niesienie pomocy potrzebującym (wolontariusze).

W Ornontowicach zbiórkę prowadzi Zespół Szkolno-Przedszkolny.

Szczegóły akcji: Szlachetna Paczka w ZS-P.

W tym roku szkoła postanowiła wesprzeć Panią Alicję i jej syna Alana. Opis Rodziny.

Dary (nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie, bez śladów użytkowania) można składać do 13 grudnia br. w gabinecie psychologa, p. Moniki Świerczek-Fic, w sali 46.

Zbiórkę prowadzi także Szkółka Piłkarska Gwarek Ornontowice.

Informacja o wybranych Rodzinach:

Pani Amanda z Rodziną,

Pani Janina z Rodziną.

Osoby zainteresowane zakupem konkretnego prezentu mogą wcześniej skontaktować się z Panią Agnieszką Wojtaś celem uzgodnienia szczegółów.

Finał akcji odbędzie się 9 grudnia br. na boiskach “Orlik”, gdzie zostaną rozegrane wewnętrzne lub sparingowe mecze i w tym dniu każdy rodzic, zawodnik, czy kibic będzie mógł wspomóc inicjatywę.

Wójt Gminy Ornontowice zachęca do udziału w projekcie. Razem możemy więcej!