Aktualności

Plakat promocyjny KWK Budryk.

Kopalnia Węgla Kamiennego Budryk jest najgłębszą kopalnią węglową w Polsce. W 2015 roku Szyb VI został zgłębiony do 1320 metrów. Jednocześnie KWK Budryk jest najmłodszą i jedną z najnowocześniejszych kopalń w kraju.

Jej budowa trwała przez całe lata osiemdziesiąte. Pierwszą tonę węgla wydobyto 14 marca 1994 roku, dlatego też rok 2024 jest szczególny dla naszej Kopalni.

Jubileusz 30-lecia wydobycia to idealna okazja do świętowania, refleksji nad przeszłością ale i perspektywami rozwoju.

Czytaj więcej “30-lecie wydobycia KWK „Budryk””
Zdjęcie z podpisania umowy - Ornontowice, 23 lutego 2024 roku.

Miło nam poinformować, że dzięki skutecznym staraniom władz samorządowych, Gmina Ornontowice pozyskała dofinansowanie na budowę kolejnych odcinków sieci kanalizacji sanitarnej w ramach zadania „Budowa infrastruktury kanalizacyjnej w Ornontowicach-Północ”.

Budowa będzie obejmowała następujące odcinki dróg: ok. 320-metrowy fragment ul. Zwycięstwa (od ul. Cichej w kierunku północnym), część ul. Ogrodowej, ul. Pośrednia, ul. Kolejowa (od ul. Pośredniej w kierunku wschodnim do przejazdu kolejowego oraz w kierunku południowym do przejazdu kolejowego). W sumie zadanie obejmuje budowę systemu kanalizacji o długości ok. 2 300 m. Planowane zakończenie prac ustalono na koniec czerwca 2025 roku.

Czytaj więcej “MAMY! Kolejne dofinansowanie na budowę infrastruktury kanalizacyjnej”
Zdjęcie żołnierza i flagi Polski.

Od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju odbywa się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem Steadfast Defender-24 i Dragon-24. Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.
Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – prosimy zachować spokój, manewry wojskowe są to ćwiczenia.
Za utrudnienia przepraszamy.
Szczegółowe informacje TUTAJ.

Źródło: www.wojsko-polskie.pl

Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Dopłaty do kukurydzy – wnioski do 29 lutego, biura powiatowe czynne dłużej.

Dokumenty od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy biura powiatowe ARiMR przyjmują do 29 lutego 2024 r. Placówki te w czasie naboru w dni robocze są czynne dłużej, były też otwarte w minioną sobotę. Do tej pory złożono 64,5 tys. wniosków.

Źródło: Śląski Oddział Regionalny, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ul. Jana III Sobieskiego 7, 42-200 Częstochowa

Logo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Pracujesz na wcześniejszej emeryturze? Będą powody do zadowolenia.

Świetne wiadomości dla pracujących wcześniejszych emerytów i rencistów. Już od marca wyższe limity dorabiania. Górny bezpieczny próg, po przekroczeniu którego ZUS może zawiesić wypłacanie emerytury wzrośnie o prawie 450 zł i przez kolejne miesiące wyniesie aż 9802,50 zł.

Informacja przygotowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Oddział w Rybniku, ul. Reymonta 2

Do góry